puheenjohtaja(at)sayfes.fi +358 50 357 7435

Terveisiä yhdistyksen vuosikokouksesta

Suomen Arviointiyhdistyksen vuosikokous pidettiin 16.1.2018. Yhdistys kiittää valtiovarainministeriön neuvottelevaa virkamiestä Johanna Nurmea kahdesta puheenjohtajakaudesta.

Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin toimitusjohtaja Petri Uusikylä Frisky & Anjoy Oy:sta. Yhdistys jatkaa strategian mukaista toimintaa keskittymällä erityisesti arviointiosaamisen kehittämiseen, kansallisen arviointipolitiikan muotoiluun ja yhdistyksen uusien toimintamuotojen edelleen kehittämiseen. Panostamme myös verkostoitumiseen. Tutustu tarkemmin hallituksen kokoonpanoon, viime vuoden toimintakertomukseen ja tämän vuoden suunnitelmiin.

Yhdistys kiittää lämpimästi Salme Sundqvistia, vuodesta 1999 alkaen toiminnassa taukoamatta mukana ollutta yhdistyksen perustajajäsentä, joka jättäytyi pois yhdistyksen toiminnasta.

Johanna Nurmi
Petri Uusikylä
Salme Sundqvist